Mozaika akwarelowa podczas wydarzeń związanych z Sympozjum Akwareli w Krakowie

Napisano Sept. 8, 2018

We wrześniu 2018 roku w Krakowie odbyło się 21. Międzynarodowe Sympozjum oraz Wystawa Akwareli w ramach Europejskiej Konfederacji Stowarzyszeń Akwarelistów (ECWS) - pierwsze tego typu wydarzenie w naszym kraju. Do Krakowa przyjechali akwareliści z całego świata, żeby uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach związanych z akwarelą, które trwały od 3 do 8 września; w prowadzonych przez moich kolegów i koleżanki z SAPu demonstracjach oraz warsztatach akwarelowych, konkursach, wspólnym malowaniu i odkrywaniu uroków miasta oraz wyjazdami poza nie, jak plener akwarelowy w Lanckoronie - niesamowicie urokliwym miejscu położonym niedaleko Krakowa czy w wycieczce do Wieliczki. Całość Sympozjum zwieńczona była Międzynarodową Wystawą Akwareli zaprezentowaną w Pałacu Sztuki w Krakowie na placu Szczepańskim. Niestety nie wzięłam udziału w głównej wystawie sympozjum, ale moją mozaikę akwarelową można było zobaczyć w Galerii ZPAP Pryzmat, w której od 27 sierpnia do 6 września trwała wystawa Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Finisaż wspomnianej wystawy należał do części wydarzeń odbywających się w ramach sympozjum. Ilość akwarelistów, pasjonatów tej techniki malarskiej zebranych w jednym miejscu oraz to niesamowite poczucie wspólnoty i przyjaźni z nimi wszystkimi było niebywałe. Cieszę się, że mogę być częścią wielkiej akwarelowej rodziny!

Informacja dotyczy wydarzenia: Akwarela – wystawa malarstwa Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich  ❯❯ 27 August - Sept. 6, 2018 , Galeria Pryzmat, Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Krakowski, Kraków.
Wyświetlono tylko aktualności powiązane z wydarzeniem Akwarela – wystawa malarstwa Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, Aug. 27, 2018, Galeria Pryzmat, Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Krakowski, Kraków. Zobacz wszystkie aktualności  ❯❯